Spotkanie Marseille kontra Nantes, wynik 2-0

Wczorajszy wieczór na Orange Vélodrome był świadkiem starcia pomiędzy zespołami Marseille i Nantes w ramach 25. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0, którzy od pierwszej połowy narzucili swój rytm i kontrolowali przebieg gry.

Mecz Ligue 1: Marseille - Nantes 2-0

Marseille podejmowało wczoraj wieczorem na Orange Vélodrome ekipę Nantes w ramach 25. kolejki Ligue 1. Sędzia François Letexier prowadził spotkanie, które zapowiadało się emocjonująco. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka.

Od samego początku spotkania obie drużyny szukały okazji do strzelenia gola. Marseille prezentowało się ofensywnie, ale to Pierre-Emerick Aubameyang rozpoczął show, trafiając do siatki w 17. minucie po asyście kolegi z drużyny. Gospodarze prowadzili 1-0, co tylko nakręcało widowisko na boisku.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, ale druga część meczu przyniosła kolejne emocje. Aubameyang ponownie był nieobliczalny dla obrońców Nantes i w 79. minucie podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny na 2-0. Goście próbowali odrobić straty, ale nie potrafili pokonać solidnej defensywy gospodarzy.

Marseille utrzymało kontrolę nad meczem do samego końca, choć w końcówce emocji nie brakowało. Aubameyang otrzymał żółtą kartkę w 74. minucie, a Mbemba również dostał kartonik w doliczonym czasie gry. Z kolei w zespole Nantes kartki obejmowały Douglasa Augusta, Kelvina Amiana oraz Moussę Sissoko.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Marseille, co cieszyło miejscowych kibiców. Drużyny teraz będą przygotowywać się do kolejnych wyzwań. Marseille zmierzy się z Villarrealem, Rennes i Paris Saint Germain, natomiast Nantes stanie do walki z zespołami Strasbourga, Nice i Lyon. Emocje z Orange Vélodrome z pewnością na długo zostaną w pamięci wszystkich fanów piłki nożnej!