Nantes vs Lyon, wynik spotkania: 1-3

Wczorajszy wieczór przyniósł zmagania w ramach 28. kolejki Ligue 1, które odbyły się na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau. Drużyna Nantes podejmowała tam Lyon, a emocje sięgały zenitu. Po zaciętym starciu i zwrotnych akcjach, ostatecznie to goście cieszyli się z trzech punktów, pokonując gospodarzy 3-1. Pomimo prowadzenia na przerwę, Nantes nie zdołało utrzymać wyniku, a Lyon skutecznie odwrócił losy spotkania na swoją korzyść.

Relacja z meczu: Nantes vs Lyon

Wczorajszy wieczór na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau obfitował w emocje, gdyż Nantes podejmowało gości z Lyon. Mecz odbył się w ramach 28. kolejki Ligue 1, a na boisku prowadził sędzia główny Jérôme Brisard z Francji.

Sprawozdanie z meczu:

Początek spotkania był bardzo dynamiczny, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. W 16. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu M. Abline'a, który wykończył piękną akcję z udziałem F. Molleta. Nantes prowadziło 1-0.

Po przerwie to Lyon zaczął naciskać i w 75. minucie Alexandre Lacazette wyrównał stan meczu na 1-1. Goście nie zamierzali się zatrzymywać i już dwa minuty później, w 77. minucie, M. Fofana strzelił gola dającego im prowadzenie 2-1 po asyście A. Maitland-Nilesa.

Gospodarze próbowali odrobić straty, ale ostatecznie to Lyon zapewniło sobie zwycięstwo w 90. minucie, kiedy G. Orban ustalił wynik meczu na 1-3 po sytuacji stworzonej przez Mama Baldé.

Mecz obfitował także w kartki. Zarówno Nantes, jak i Lyon otrzymali żółte kartki. Gospodarze ukarani zostali kartkami Eraya Cömerta w 18. minucie oraz Mostafy Mohameda w 74. minucie. Natomiast w zespole gości Alexandre Lacazette obejrzał żółtą kartkę w 53. minucie, a Ernest Nuamah w 71. minucie.

Niestety, emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu, kiedy to piłkarz z drużyny gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, lecz szczegóły tej sytuacji nie zostały podane. Goście natomiast nie musieli opuszczać boiska po otrzymaniu czerwonej kartki.

Podsumowując, Lyon odniósł zwycięstwo 3-1 nad Nantes i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Kibice obu drużyn byli świadkami emocjonującego meczu, który dostarczył wiele wrażeń. Nantes musi teraz skoncentrować się na kolejnych spotkaniach z Le Havre, Rennes i Montpellier, natomiast Lyon zmierzy się z Stade Brestois 29, Paris Saint Germain i Monaco.