Mecz Nantes kontra Stade Brestois 29 zakończony wynikiem 0-2

W ostatnim meczu 16. kolejki Ligue 1 doszło do starcia pomiędzy drużynami Nantes i Stade Brestois 29. Spotkanie odbyło się w Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau, a ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Stade Brestois 29, którzy pokonali gospodarzy 2:0.

Mecz piłki nożnej: Nantes vs Stade Brestois 29

W sobotę, 17 grudnia 2023 roku o godzinie 12:00 na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau miało miejsce starcie pomiędzy drużynami Nantes i Stade Brestois 29 w ramach 16. kolejki Ligue 1.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2-0, choć pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Bramki padły po przerwie: H. Magnetti zdobył gola dla Stade Brestois 29 w 49. minucie, natomiast S. Mounié podwyższył prowadzenie w 57. minucie.

Spotkanie poprowadził sędzia główny Benoît Millot.

W 78. minucie meczu zawodnik gospodarzy, Alban Lafont, otrzymał żółtą kartkę.

Żółte kartki dla drużyny gości otrzymali: Mahdi Camara (28'), Jérémy Le Douaron (86'), oraz Martín Satriano (90').

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau była niesamowita. Kibice zgromadzeni na stadionie dostarczali niesamowitej energii, dopingując swoje drużyny przez cały mecz.

Początek meczu był wyrównany, obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry. W pierwszej połowie widzieliśmy wiele groźnych sytuacji podbramkowych, jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać okazji.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego gola Stade Brestois 29, który otworzył wynik spotkania. Nantes starało się odrobić straty, jednak to goście zdołali powiększyć swoje prowadzenie i ostatecznie utrzymać je do końca meczu.

Obie drużyny prezentowały wysoki poziom piłki, jednak to Stade Brestois 29 okazało się skuteczniejsze w wykończeniu akcji, co przyniosło im zasłużone zwycięstwo.

Następne mecze dla Nantes to starcia z Lyon, PAU, oraz Clermont Foot, natomiast Stade Brestois 29 zmierzy się z Lorient oraz Angers.