Nantes vs Paris Saint Germain, wynik meczu - 0-2

Wczorajszy wieczór obfitował w emocje podczas starcia drużyn Nantes i Paris Saint Germain w ramach 22. kolejki Ligue 1. Mecz odbył się na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau, a ostatecznie zwycięstwo odnieśli piłkarze z Paryża, pokonując gospodarzy 2:0. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, bramki padły dopiero po przerwie, kiedy to goście zdołali pokonać bramkarza Nantes. Dzięki tym trzem punktom PSG umacnia się w czołówce ligowej tabeli.

Ważne wydarzenia z meczu

Mecz pomiędzy drużynami Nantes i Paris Saint Germain zakończył się wynikiem 0-2. Bramki padły w drugiej połowie - L. Hernández otworzył wynik dla gości w 60. minucie po asyście Marquinhosa, a następnie K. Mbappé podwyższył prowadzenie PSG w 78. minucie.

Do przerwy obie drużyny utrzymywały się przy wyniku 0-0, ale po zmianie stron to Paris Saint Germain okazał się skuteczniejszy.

Sprawozdanie z meczu

Wieczór na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau był niewątpliwie pełen emocji i napięcia. Atmosfera na stadionie była gęsta jakby można było ją kroić nożem, gdyż fani obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców.

Sędzia główny Jérôme Brisard prowadził mecz z pełnym zaangażowaniem, kontrolując każdy fragment gry. Drużyny wybiegły na boisko pełne determinacji i chęci zwycięstwa.

Pierwsza połowa była wyrównana, obie ekipy starały się narzucić swój styl gry, ale brakowało skuteczności w końcowych akcjach. Mimo starań obu stronom, wynik do przerwy pozostał bezbramkowy.

W drugiej połowie to goście przełamali impas. L. Hernández popisał się skutecznym strzałem w 60. minucie po doskonałej asyście Marquinhosa, dając prowadzenie Paris Saint Germain. Nantes próbowało odpowiedzieć, lecz to K. Mbappé ustalił wynik meczu na 0-2 w 78. minucie.

Mecz nie obył się bez kartek - Moussa Sissoko z Nantes został ukarany żółtą kartką w 77. minucie. Natomiast zawodnicy PSG uniknęli kar dyscyplinarnych.

Choć Nantes nie zdołało odrobić strat, to walka trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Po tym meczu Gospodarze mają przed sobą trudne starcia z drużynami takimi jak Lorient, Metz i Marseille. Paris Saint Germain natomiast zmierzy się z zespołami Rennes, Monaco oraz Real Sociedad.

To był wieczór, który na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn. Po emocjonującym widowisku to goście z Paryża cieszyli się z zasłużonej wygranej 0-2 na wyjeździe.